Poradnik

Ile kosztuje lek na ból głowy w Hiszpanii?

Ostatnio będąc na Ibizie trafiła nam się przykra niespodzianka. Było dość zimno i jednego z nas przewiało. Rozbolała go głowa i trzeba było szukać pomocy w aptece. Ile kosztuje lek na ból głowy w Hiszpanii i na co uważać?

Pani farmaceutka podała nam Algiasdin – lek, który zawiera po prostu ibuprofen (czyli coś podobnego do polskiego ibupromu, ibum i wielu innych specyfików). Według mnie ibuprofen jest skuteczniejszy niż paracetamol (nie działa przeciwzapalnie), dlatego zdecydowałem się na ten wybór. I było tam od razu 30 tabletek – kosztował nieco ponad 3 euro. Jak się przeliczy – uwzględniając zawartość specufiku (liczbę miligramów), wychodzi taniej niż w Polsce.

I tutaj należy Wam się ostrzeżenie – leki przeciwbólowe, jak twierdzą moi znajomi mieszkający w Barcelonie, są w Hiszpanii o wiele silniejsze. Uważnie sprawdzajcie, jakie maksymalne dawki można zażyć w ciągu dnia i ile tabletek należy brać w jednej porcji. Pamiętajcie, że przekroczenie zalecanych dawek może przyprawić Was o powikłania a nawet śmierć.

Cena ibuprofen Hiszpania

Przykład – wspomniany algiasdin w tabletkach zawiera 600 mg ibuprofenu. Maksymalnie należy spożywać dwie tabletki dziennie, czyli najlepiej pojedynczo w odpowiednich odstępach czasu. Pamiętaj, żeby skonsultować się z farmaceutą i ustalić dokładnie dawkowanie. Jeśli nie zna innego języka niż hiszpański, spytaj czy jest ktoś, kto mówi w znanym Ci języku. Przydać Ci się mogą w podróży też np. Rozmówki Polsko-Hiszpańskie >>

Zdrowej podróży!