Plaże nudystów / naturystów w Hiszpanii

Hiszpańskie plaże są idealne dla naturystów. Plaże nudystów są powszechnie dostępne w większości miejsc wypoczynkowych i w miastach. Oto przewodnik po plażach nudystów w Hiszpanii.

Hiszpania – nowy Zielony Przewodnik Michelin/Bezdroża (wydanie 2)

Hiszpania. Zielony Przewodnik Michelin/Bezdroża w wydaniu 2. jest już dostępny na rynku. Znajdziemy w nim nowe informacje i zaktualizowane dane. Warto wyposażyć się w tę książkę, jeśli planujemy wakacje w Hiszpanii. Co znajdziemy w środku przewodnika po Hiszpanii?

Pomysł na wycieczkę: Zjeść Calçots w Katalonii

Calçots to katalońska nazwa specyficznej odmiany cebuli Cebolla tardía de Lérida. W Hiszpanii spotyka się też zapis calsots. Wyglądają trochę jak znany w Polsce por.

Ulotka o Muzeum Picasso w Barcelonie

Jeśli wybieracie się do Barcelony na zwiedzanie muzeów, weźcie pod uwagę Muzeum Picassa. W recepcji dostaniecie ulotkę. Poniżej przykładowa informacja o salach w muzeum oraz o ekspozycjach obiektu.

Barcelona: mapa muzeów

Poniżej przedstawiam Wam jedną z najlepszych map muzeów, jakie znalazłem. Została wykonana na Noc Muzeów w 2013 roku. Pozwoliłem ją sobie trochę dostosować do wymogów strony internetowej.

Mapa Barcelony

Zobacz atrakcje turystyczne na mapie Barcelony. Mapa jest interaktywna, dlatego możesz ją powiększać i zmniejszać, przesuwać, a także zmieniać tryb z satelitarnego na wyświetlający tradycyjny plan miasta.

Film o Majorce

Wybierasz się na Majorkę? Zobacz nasz filmowy przewodnik po Majorce, w którym przedstawiamy Palma de Mallorca, Soller i Valldemossę.

Ibiza – plaża Es Cavallet

Platja des Cavallet (Ibiza), czy po prostu plaża Es Cavallet jest miejscem, gdzie gromadzą się mieszkańcy i turyści praktykujący naturyzm.

Bezpłatny przewodnik po Barcelonie (PDF)

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Barcelonie, możesz pobrać za darmo nowy przewodnik w PDF. Barcelona to bardzo interesujące miasto, dlatego warto przygotować się do jego zwiedzania zdecydowanie wcześniej!

Przewodniki: Hiszpania [Wydawnictwo Bezdroża, Michelin]

Turystyka hiszpańska ma szeroką ofertę w każdym zakątku kraju. Oprócz kontynentalnych wybrzeży mamy jeszcze wyspy. W przygotowaniach do podróży przydałby się dobry przewodnik. Warto sięgnąć po książkę Hiszpania. Zielony Przewodnik Michelin (wydawnictwo Bezdroża).