Przewodniki

Plaża Pozo Izquierdo na Gran Canaria [windsurfing]

Jedna z najlepszych na świecie plaż do praktykowania winsurfingu – tak mówią eksperci. W opalaniu przeszkadzać może jej kamienisty charakter, ale surferzy doceniają silny wiatr. Najsilniej wieje on od czerwca do końca sierpnia.

Amatorów pływania na desce z żaglem przybywa na plażę Playa de Pozo Izquierdo (El Arenal) nawet poza sezonem spora ilość. Nieopodal jest duży parking, który służy także za przebieralnię na wolnym powietrzu, a także Międzynarodowe Centrum Windsurfingu. Przy plaży działa bar, restauracja oraz sklep sportowy. Przy wejściu na trybuny rozstawione nad brzegiem stoi pomnik windsurferki – Świętej Łucji.

Pomnik Windsurfing
Pomnik patronki Pozo Izquierdo – Windsurferki Świętej Łucji

Miejscowość leży stosunkowo niedaleko od lotniska Gran Canarii – Las Palmas Airport (LPA).

Gran Canaria Pozo Izquierdo
Plaża Pozo Izquierdo na Gran Canaria

Międzynarodowy Ośrodek Windsurfingu przy plaży Pozo Izquierdo – Santa Lucia jest jednym z najbardziej znanych miejsc dla surferów na Gran Canarii.

W ośrodku znajduje się osiem pokoi po 8 miejsc noclegowych każdy oraz pokój przeznaczony dla osób niepełnosprawnych. Hostel ma też wspólne łazienki i świetlicę z telewizorem, stołami do gry w ping-ponga i całodobową recepcję. Są też: basen, restauracja i pub z tarasem, sala internetowa oraz sklep sportowy.

Przy ośrodku działają szkoły windsurfingu i nurkowania oraz centrum przygody „Multiaventura”. Co roku są tu rozgrywane Międzynarodowe Zawody Windsurfingu.

Adres: Pozo Izquierdo – Santa Lucía Tel.: (+34) 928 121 400, Fax: (+34) 928 121 021, Kontakt: info@pozo.ciw.com, www.pozo-ciw.com

Centrum Windsurfingu Pozo Izquierdo
Międzynarodowe Centrum Windsurfingu w Pozo Izquierdo (Gran Canaria)

Jak dotrzeć do Pozo Izquierdo na Gran Canaria?

Przelot i noclegi można zorganizować sobie samodzielnie, ale istnieją także wyspecjalizowane biura podróży, które zabierają do Pozo Izquierdo śmiałków żądnych najwyższej jakości wód do surfowania. Skorzystanie z obsługi przez touroperatora niesie za sobą większą wygodę w organizowaniu transportu sprzętu sportowego, bowiem jego pracownicy są w tym ekspertami. Podobno lepiej skorzystać z niemieckich biur podróży, bowiem wychodzi taniej niż w polskich.

Na Gran Canarii istnieje sporo wypożyczalni samochodów. Po wylądowaniu na wyspie można odebrać auto bezpośrednio przy lotnisku.

Mapa Pozo Izquierdo

Hotele Pozo Izquierdo [Gran Canaria]

Jeśli szukasz hotelu w pobliżu Pozo Izquierdo na Gran Canaria – polecamy sprawdzić tutaj, w porównywarce hoteli. Są tam propozycje dla miłośników windsurfingu i zwykłych śmiertelników ;)

Gran Canaria Windsurfing
Windsurfing na Gran Canaria

Zobacz też nasz Przewodnik po Gran Canaria