Poradnik

Wakacje last minute w Hiszpanii

Postanowiłem sprawdzić, jakie oferty wycieczek do Hiszpanii mają w swojej ofercie touroperatorzy. Gdzie spędzić wakacje, za które zapłacimy mniej, decydując się na wyjazd w ostatnim momencie?

Last Minute Hiszpania

Promocje wylotów w ostatniej chwili obejmują między innymi Costa del Sol. Na Wybrzeżu Słońca dostępnych jest kilka miejscowości wypoczynkowych – Benalmadena, Fuengirola czy Torremolinos. Blisko stąd do głównego miasta regionu, czyli Malagi, w której mieliśmy okazję być ostatnio i przygotowywać dla Was reportaż. Będąc na Costa del Sol warto zajrzeć także do Marbelli, która jest największym i najbardziej luksusowym kurortem wakacyjnym nad hiszpańskim morzem. Od wczesnej wiosny i w wakacje oferowane są też wypoczynki na Costa de la Luz, Costa Brava z Barceloną i Costa Almeria.

Zimą mniej jest wyjazdów na wybrzeże kontynentalne Hiszpanii, bo temperatury nieco spadają, ale z pewnością lato obfituje w liczne oferty last minute. W czasie, gdy zima jest w naszym kraju, stosunkowo dobre warunki na złapanie opalenizny mamy na Wyspach Kanaryjskich, w skład których wchodzą Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura i Lanzarote oraz kilka mniejszych i nieskomercjalizowanych wysepek. Bardzo dużo ofert zimowych i wiosennych proponuje się nam na stolicy Kanarów, czyli Teneryfie. Jak mogliście jednak przeczytać w naszym przewodniku, godne odkrycia są też takie miejsca jak Las Palmas de Gran Canaria i tutejsze plaże Ingles i Maspalomas czy też Corralejo i Playa de Jandia na Fuerteventurze.

Nim nadejdzie lato i wakacje rozpoczną się na dobre, warto pomyśleć o wyskoczeniu na stosunkowo ciepłe wyspy Morza Śródziemnego, takie jak hiszpańska Majorka, Ibiza i Minorka. Najłatwiej dostępną z polskimi biurami podróży wyspą jest Majorka, która oferuje rozwiniętą infrastrukturę wypoczynkową i dobre hotele. Rozrywkową destynacją jest Ibiza, ale warto wiedzieć, że przed czerwcem to miejsce jest ciche i spokojne, zatem można solidnie odpocząć przed najazdem młodych imprezowiczów. Minorka jest wyspą dla koneserów – jedzenia, naturalnych widoków i elegancji.

Dokąd wybierzesz się na last minute Ty?
Daj znać!