Poradnik

Barcelona – przechowalnia bagażu w centrum

Jeśli poszukujecie przechowalni bagażu w centrum Barcelony, mamy do wyboru co najmniej dwie opcje.

Boksy na stacji autobusowej Barcelona Nord

Są to kontenery stojące na świeżym powietrzu przy stanowiskach autobusów, na płycie postojowej. Dobre, jeśli przyjeżdżacie na jeden dzień na przykład z lotniska Barcelona Girona i udajecie się na zwiedzanie stolicy Katalonii.

Mapa

Przechowalnia bagażu Locker Barcelona

Po hiszpańsku nazywa się taki obiekt „Consigna”, a po angielsku „Left Luggage”. Boksy do przechowywania bagażu są w budynku. Do skrytek dostęp jest poprzez kod bezpieczeństwa, a nie na kluczyk. To dobre rozwiązanie, jeśli chcecie wziąć tylko klapki i ruszyć na plażę kąpać się na plaży nudystów (np. Marbella). Dzięki temu nikt nie zwinie Ci kluczyka ani innych cennych rzeczy (osobną kwestią pozostaje, czy ufasz takim przechowalniom i zostawisz tam cenne rzeczy – ja osobiście bym nie zostawił, a gotówkę rozdzielił między portfel i bagaż).
Ceny są od 3,5 euro do 9 euro za dzień – zależą od rozmiaru skrzynki. Przedmioty specjalne, takie jak rowery, narty, deska surfingowa czy gitara przechowywane są za 8 euro. Locker Barcelona należy do Barcelona Tourisme, a zatem powinno świadczyć usługi na odpowiednim poziomie. Jak zapewnia ulotka, do bagażu mamy dostęp przez cały czas otwarcia punktu. Przez cały rok od 9 do 21:30, a w wakacje (sierpień-październik) – od 8:30 do 22:30. Można płacić kartą kredytową. Adres – Estruc 36, tuż przy Placa de Catalunya.

Mapa
Bagaże Barcelona Mapa

Ulotka
Barcelona Przechowalnia bagażu

Czytaj też:
Bezpłatny przewodnik po Barcelonie (PDF)