Setas de Encarnación

El Metropol Parasol, znany powszechnie jako Setas de Encarnación, jest drewnianą budowlą opartą na dwóch betonowych kolumnach. W nich skrywają się windy, którymi można wyjechać na rozległy punkt widokowy. Setas, czyli grzyby, znajdują się na Plaza de Encarnación.

Sewilla Setas de Encarnacion

Konstrukcja ma wysokość prawie 26 metrów. Była zwycięskim projektem w konkursie zorganizowanym przez władze Sevilli, mającym na celu odnowienie placu w centrum miasta. Architektem, który konkurs wygrał, był pochodzący ze Stuttgartu Jürgen Mayer.

Budowa rozpoczęła się w 2005 roku i z powodu wielu trudności przeciągnęła się aż do roku 2010. Ze względu na swój kształt grzyba, konstrukcja zyskała swoją potoczną nazwę Setas de Encarnación, czyli Grzyby z Placu Encarnación (Encarnación jest nazwą placu, stąd cała nazwa). Pod wielkimi kapeluszami rozlokowały się liczne sklepy, bary, miejsce do wystawiania widowisk, a także muzeum archeologiczne.

Miejsce jest bardzo ciekawe architektonicznie, jest też wspaniałym „celem” dla fotografów – gra świateł, misterna konstrukcja sprawia, że można tak popełnić naprawdę niesamowite zdjęcia. Jedna z wizytówek Sewilli „nowoczesnej”. Warto zobaczyć.
 
Autor: Magda Jeziorska, postalesdeasturias.wordpress.com

Zdjęcia Setas de Encarnación

Sewilla Setas de Encarnacion

Sewilla Grzyby

Mapa Plaza de Encarnación

Hotele w Sewilli i Andaluzji

Andaluzja Hotele