Aktualności

Długi weekend sierpniowy w Hiszpanii

Sierpień w Hiszpanii to okres wyjątkowych upałów. Długi weekend sierpniowy 2014 należy zatem zaplanować z rozwagą. Oto nasza propozycja na spędzenie przyjemnego czasu na Półwyspie Iberyjskim w czasie wydłużonego weekendu w tym roku.

Przebywanie w interiorze, a zatem w głębi kraju, w tym okresie wiąże się z koniecznością znoszenia wysokich temperatur. Lepiej więc pomyśleć o przemieszczaniu się wzdłuż wybrzeża Hiszpanii, gdzie zwykle jest nieco chłodniej i bardziej rześko dzięki obecności morza. Znalezienie jednak miejsca na plażach będzie trudniejsze niż poza ścisłym sezonem. W wakacje wszyscy pragną nabyć chociaż odrobiny opalenizny i przybywają na jeden z wielu brzegów.

Stosunkowo mniej oblegane powinny być tereny północnej Hiszpanii. Jest tutaj chłodniej niż w gorącej, południowej Andaluzji i nad tamtejszym Costa del Sol. Północ półwyspu nierozerwalnie wiąże się też z Drogą Świętego Jakuba, którą najlepiej pokonywać właśnie latem. To jeden z najważniejszych szlaków pielgrzymkowych chrześcijan, który spopularyzował się już w IX wieku. Celem wędrowców jest katedra w Santiago de Compostela, gdzie znajdować się ma ciało św. Jakuba Większego – pierwszego męczennika-Apostoła. Symbolem trasy stała się charakterystyczna muszla z regionu Galicja, tzw. concha de Santiago.
Hiszpania Długi Weekend Sierpniowy
Szczegóły znajdziecie we wpisie o Camino de Santiago – Droga Świętego Jakuba.

Dla tych, którzy wolą zamiast spokojnie kontemplować przyrodę i duszę bawić się do białego rana, interesującą propozycją mogą być wycieczki na Ibizę i na Majorkę (Baleary). Ta pierwsza to nieustanna impreza, ale też piękne plaże z dala od zgiełku, a ta druga – nieco bardziej szykowna imprezownia oraz miejsce kurortów dla całych rodzin. Najlepiej dolecieć tanim lotem do Barcelony lub Alicante, a stamtąd wziąć kolejny tani lot na wybraną wyspę lub udać się promem w krótki rejs.

Jeżeli chcielibyście więcej pomysłów na wypoczynek w sierpniu, i to niekoniecznie w Hiszpanii, sprawdźcie nasz artykuł: Długi weekend sierpniowy 2014