Aktualności

Czarter jachtów w Hiszpanii, czyli luksusowy urlop gwiazd. Zwiedź najbardziej prestiżowe porty Balearów!

Słoneczna Hiszpania to wyjątkowy kraj o niezwykłej kulturze i bardzo różnorodnym krajobrazie. To również świetna destynacja na morskie żeglowanie, a wszystko za sprawą urozmaiconej linii brzegowej i pięknych wysp z luksusowymi marinami. Chcesz podróżować jak gwiazdy? Zobacz, jak w elegancki sposób spędzić wakacje na jachcie, zaglądając do najbardziej prestiżowych portów Balearów!

Co to jest czarter jachtów?

Czarter jachtu to nic innego jak wynajem łodzi w określonym terminie na wybrany przez nas okres. Obecnie wynajęcia jachtu można dokonać praktycznie w każdym państwie, które ma dostęp do morza. Większość armatorów oferuje wynajem w systemie tygodniowym, od soboty do soboty, ale nie brakuje również ofert na dłuższe rejsy, np. dziesięciodniowe lub dwutygodniowe.

Jeżeli zadajesz sobie pytanie, ile kosztuje czarter jachtu w Hiszpanii i czy jest to drogie przedsięwzięcie, to spieszymy z obliczeniami. Bardzo często wynajem jachtu jest o wiele tańszy od wykupienia pobytu w hotelu. Co więcej, czarterując jacht, możesz poczuć się jak prawdziwa gwiazda Hollywood na luksusowych wakacjach w basenie Morza Śródziemnego! Przykładowo, za tygodniowy czarter dziesięcioosobowej łodzi Oceanis 43 (rocznik 2009) w maju 2023 roku zapłacisz ok. 1985 euro.

Baleary – najlepszy wybór na żeglugę w Hiszpanii

Baleary to hiszpański archipelag wysp znajdujących się na Morzu Śródziemnym, w pobliżu wschodniego wybrzeża Półwyspu Iberyjskiego. Cztery największe i najbardziej popularne wyspy Balearów to Majorka, Minorka, Ibiza oraz Formentera i to właśnie one są głównymi celami żeglarzy. Odwiedzając najpiękniejsze mariny tych czterech wysp, bez wątpienia poczujesz się jak celebryta na luksusowych wakacjach!

Majorka

Największa wyspa rajskiego archipelagu jest ceniona za przepiękne piaszczyste plaże, słoneczną pogodę oraz zróżnicowany krajobraz. Stolicą wyspy jest Palma de Mallorca – to również największe miasto tego archipelagu. Charakteryzuje się przepiękną starówką, niezwykłą architekturą, osobliwie ulokowanymi restauracjami oraz zapierającą dech w piersi Katedrą La Seo. Ponadto to znakomite miejsce dla fanów sportów wodnych, w tym żeglarstwa.

Wynajem łodzi na Majorce to idealny pomysł!

To właśnie z Majorki najlepiej będzie wyczarterować jacht, płynąc do kultowych portów wyspy, m.in. najbardziej urokliwego miasteczka portowego Port de Andratx, Port de Polennsa czy miasteczka Port de Soller, które słynie z ponad 100-letniej wąskotorowej kolejki łączącej miasteczko z Palma de Mallorca. Jeśli chcesz spędzić niezapomniane wakacje na luksusowym jachcie, żeglując po Balearach, sprawdź czarter jachtów w Hiszpanii w GlobTourist.

Minorka

To druga co do wielkości wyspa, która urzeka rajskimi krajobrazami i mniejszym natłokiem turystów. To zachwycające i spokojnie miejsce może być idealnym przystankiem dla Twojego rejsu. Tutaj możesz skorzystać z wielu wodnych parków, gdzie czeka moc atrakcji, a także zwiedzić znajdujący się na wyspie olbrzymi fort i megalityczne tajemnicze budowle. Twój pobyt możesz zakończyć, rozkoszując się pięknym zachodem słońca na jednej z wielu pokrytych jasnym piaskiem plaż. Nie zapomnij odwiedzić najbardziej luksusowych marin w Ciutadella de Minorca i Port Mahon!

Ibiza

Ibiza to najgorętsze i najbardziej rozrywkowe miasto całego archipelagu Balearów. To, co charakteryzuje to miejsce, to mnogość urokliwych zatoczek, duża ilość atrakcji kulturalnych oraz portowe kafejki i restauracje słynące z pysznego jedzenia, które potrafią przyciągnąć swoim zapachem nawet żeglujące z daleka wilki morskie. Pływając w tych okolicach, koniecznie zajrzyj do marin: Botafoch, Ibiza Nueva i Santa Eularia des Riu.

Czarter jachtu – luksusowa alternatywa dla hoteli

Czarter jachtu to świetna alternatywa dla hoteli i wakacji typu all-inclusive. Jeśli ma się odpowiednie uprawnienia (np. patent), to jacht można wynająć i prowadzić samodzielnie. W przypadku braku patentu można skorzystać z usług skippera. Wynajem łodzi to najlepsze rozwiązanie, jeżeli chcesz rozpocząć swoją luksusową morską przygodę i poczuć powiew wolności na akwenach Morza Śródziemnego. Baleary są do tego doskonałym miejscem, dlatego nie zwlekaj i wyczarteruj swój jacht już dziś!


Podobne artykuły: Baleary [przewodnik]